О нас

Karimex 2008 yılında dünya fındık başkenti Ordu'da kurulmuştur. Kuruluşunda müşteri odaklılık ilkesini benimseyen firmamız, sahip olduğu know-how, 30 yılı aşkın deneyim ve uzmanlık ile işlenmiş ve natürel fındık hammaddeciliğinde yoluna devam etmektedir.

Kuruluş yılımızdan beri sürekli üretim hatlarını yenileyen, kapasite ve teknoloji yatırımlarını her yıl büyüten firmamız bunlara ek kalite ve yönetim sistemlerine de yatırım yapmaktadır. Bu kapsamda BRC, IFS, FSSC22000, gibi üst düzey kalite güvence ve yönetim sistemleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Endüstriyel fındık hammaddeciliği yanı sıra perakende sektöründe faaliyet gösteren firmamız kendi markalarıyla ve P/L üretimler ile Ortadoğu, Kuzey Afrika, Güney Asya ve Rusya pazarlarında ürün hazırlanmaktadır.

2018 yılından itibaren yapmış olduğu yatırımlarla organik sertifikalı fındık üretimine de başlayan firmamız bu pazarda da her geçen gün miktarını arttırmaktadır.

Karimex Türk Fındığına katma değer kazandırmak ve bu ürünleri ihraç ederek eşsiz kalitede ki Türk fındıklarını dünya pazarlarına servis etmeye devam edecektir.